Glukometr ABBOTT Optium Omega do pomiaru stężenia glukozy we krwi. Dzięki swoim unikalnym parametrom polecany jest szczególnie starszym pacjentom, chorującym na cukrzycę typu 2 i leczonym za pomocą leków doustnych. Posiada duży czytelny wyświetlacz LCD (cyfry aż 20mm wysokości), który pozwala na łatwe odczytywanie wyników. Pomiar dokonywany jest w technologii kulometrycznej, która ogranicza zakłócenia chemiczne, co w połączeniu z czujnikiem minimalnej objętości krwi gwarantuje potwierdzoną klinicznie bardzo wysoką dokładnością uzyskanych wyników.

 

Glukometr ABBOTT Optium Omega wyposażony jest tylko w dwa przyciski, które zapewniają łatwość w wykonywaniu pomiarów. Posiada wbudowaną pamięć, która umożliwia zapamiętanie 50 pomiarów wraz z datą i godziną wykonania badania. Pomiar jest wykonywany bardzo szybko, w ciągu 5 sekund. Niewielkie gabaryty i ergonomiczny kształt glukometru pozwalają na dyskretne wykonywanie pomiarów i łatwe przechowywanie. Ilość krwi jaka jest niezbędna do wykonania pomiaru jest ponad 50% mniejsza niż w przypadku innych glukometrów, jej objętość to tylko 0,3 mikrolitra przez co pomiar jest prawie bezbolesny. Dzięki temu, że można dokroplić odpowiednią ilość krwi w ciągu 60 sekund, możliwe jest ograniczenie zużycia pasków testowych. Pomiary są bardzo wiarygodne.

Zestaw zawiera: poręczne etui, komplet 10 lancetów do nakłuwania, maszynka nakłówająca, glukometr, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna.

Dane techniczne:
metoda pomiaru: kulometryczny czujnik elektrochemiczny
automatyczny wyłącznik: po 2 min. od ostatniego działania
żywotność baterii: ok. 1000 pomiarów
hematokryt: 15%-65%
temperatura przechowywania: -20-60 st. C
pamięć: 50 pomiarów z datą i godziną
dopuszczalna wilgotność w trybie pracy: 5%-90% (bez skraplania)
zasilanie: 1 bateria litowa 2032 3V
zakres wyników: 20-500 mg/dl (miligramy na decylitr)
próbka: 0,3 mikrolitra pełnej krwi włośniczkowej
wymiary: 51 x 84 x 16 mm
czas pomiaru: 5 sek.
waga: 40,5 g